SMBJ100AHM4G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMBJ100AHM4G
JLCPCB Part #
C2445073
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 100V 111V 162V 1uA 3.8A 600W TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS