SMB10J40CAH
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMB10J40CAH
JLCPCB Part #
C3709638
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+175℃ 15.5A 1kW 1uA 40V 44.4V 64.5V Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS