SMB10J36A R5G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMB10J36A R5G
JLCPCB Part #
C3698517
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+175℃ 17.2A 1kW 1uA 36V 40V 58.1V TVS Unidirectional DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS