SMB10J36A
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMB10J36A
JLCPCB Part #
C3702610
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+175℃ 17.2A 1kW 1uA 36V 40V 58.1V TVS Unidirectional DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS