SMB10J33A
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMB10J33A
JLCPCB Part #
C3703943
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+175℃ 18.8A 1kW 1uA 33V 36.7V 53.3V TVS Unidirectional DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS