SMB10J18CAHR5G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMB10J18CAHR5G
JLCPCB Part #
C2443815
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+175℃ 18V 1kW@1ms 1uA 20V 29.2V 34.2A Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS