SMB10J15A
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMB10J15A
JLCPCB Part #
C3709733
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+175℃ 15V 16.7V 1kW 1uA 24.4V 41A TVS Unidirectional DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS