SMB10J11AHR5G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMB10J11AHR5G
JLCPCB Part #
C3709380
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+175℃ 11V 13.5V 18.2V 1kW 54.9A 5uA TVS Unidirectional DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS