SMAJ90CAH
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMAJ90CAH
JLCPCB Part #
C3698880
Package
DO-214AC(SMA)
Description
1 100V 146V 2.1A 400W 90V Bidirectional TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS