SMAJ8.5CAHR3G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMAJ8.5CAHR3G
JLCPCB Part #
C2443554
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 10uA 14.4V 27.8A 400W@10/1000us 8.5V 9.44V Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS