SMAJ60AHR3G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMAJ60AHR3G
JLCPCB Part #
C2443531
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 4.1A 400W@10/1000us 60V 66.7V 96.8V TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS