SMAJ40CH
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMAJ40CH
JLCPCB Part #
C3703918
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 400W 40V 44.4V 5.6A 71.4V Bidirectional TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS