SMAJ28AHR3G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMAJ28AHR3G
JLCPCB Part #
C2443529
Package
SMA(DO-214AC)
Description
1uA 28V 31.1V 400W@10/1000us 45.4V 8.8A IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS