SMAJ160CH
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMAJ160CH
JLCPCB Part #
C3699672
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 160V 178V 1A 1uA 287V 400W Bidirectional TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS