SMAJ160A
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMAJ160A
JLCPCB Part #
C3720655
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 1.2A 160V 178V 1uA 259V 400W TVS Unidirectional DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS