SMAJ15CAHR3G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMAJ15CAHR3G
JLCPCB Part #
C2443697
Package
SMA(DO-214AC)
Description
1 15V 16.4A 16.7V 24.4V 400W@10/1000us Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS