SMAJ15AHR3G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMAJ15AHR3G
JLCPCB Part #
C2443495
Package
SMA(DO-214AC)
Description
15V 16.4A 16.7V 1uA 24.4V 400W@10/1000us TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS