SMAJ150HR3G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMAJ150HR3G
JLCPCB Part #
C2443477
Package
SMA(DO-214AC)
Description
1.1A 150V 167V 1uA 266V 400W@10/1000us TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS