SMAJ150AHR3G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMAJ150AHR3G
JLCPCB Part #
C2443498
Package
SMA(DO-214AC)
Description
1.3A 150V 167V 1uA 243V 400W@10/1000us TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS