SMA6S36AH
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMA6S36AH
JLCPCB Part #
C2443496
Package
SOD-128
Description
10.3A@10/1000us 1uA 36V 44.5V 58.4V 600W@10/1000us TVS Unidirectional SOD-128 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS