SMA6J28A R3G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMA6J28A R3G
JLCPCB Part #
C3701133
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+175℃ 13.6A 1uA 28V 31.1V 44V 600W TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS