SMA6J16AHR3G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMA6J16AHR3G
JLCPCB Part #
C2443699
Package
SMA(DO-214AC)
Description
16V 17.8V 1uA 23.8A 25.2V 600W@10/1000us TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS