SMA6J15A R3G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMA6J15A R3G
JLCPCB Part #
C2443395
Package
SMA(DO-214AC)
Description
15V 16.7V 1uA 23.6V 25.4A 600W@10/1000us TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS