SMA6F12AH
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMA6F12AH
JLCPCB Part #
C19854534
Package
SMA(DO-221AC)
Description
-55℃~+175℃ 12V 14.8V 19.5V 1uA 30.8A@10/1000us 600W@10/1000us TVS Unidirectional SMA(DO-221AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS