SA28CAHB0G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SA28CAHB0G
JLCPCB Part #
C2624584
Package
DO-15(DO-204AC)
Description
-55℃~+175℃ 11.5A 1uA 28V 31.1V 500W 59V Bidirectional TVS DO-15(DO-204AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS