MBRS10150CTH
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
MBRS10150CTH
JLCPCB Part #
C3758400
Package
TO-263AB(D2PAK)
Description
-55℃~+150℃ 1 Pair Common Cathode 100uA@150V 10A 120A 150V 980mV@10A TO-263AB(D2PAK) Schottky Diodes ROHS