MBR60100PTH
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
MBR60100PTH
JLCPCB Part #
C3757558
Package
TO-247AD(TO-3P)
Description
-55℃~+150℃ 1 Pair Common Cathode 100V 1mA@100V 420A 60A 980mV@60A TO-247AD(TO-3P) Schottky Diodes ROHS