MBR15100CT
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
MBR15100CT
JLCPCB Part #
C3759028
Package
TO-220AB
Description
-55℃~+150℃ 1 Pair Common Cathode 100V 100uA@100V 150A 15A 920mV@7.5A TO-220AB Schottky Diodes ROHS