BZX84C33 RFG
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZX84C33 RFG
JLCPCB Part #
C6522959
Package
SOT-23
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 100nA@23.1V 300mW 31V~35V 325Ω 33V 80Ω SOT-23 Zener Diodes ROHS