BZX79B18 R0G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZX79B18 R0G
JLCPCB Part #
C486154
Package
DO-35
Description
-55℃~+175℃ 1 Independent 17.64V~18.36V 18V 225Ω 45Ω 500mW DO-35 Zener Diodes ROHS