BZX55C12 R0G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZX55C12 R0G
JLCPCB Part #
C486151
Description
-55℃~+175℃ 1 Independent 100nA@9.1V 11.4V~12.7V 12V 20Ω 500mW 90Ω DO-35 Zener Diodes ROHS