BZW06-376B R0G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZW06-376B R0G
JLCPCB Part #
C2445568
Package
DO-15(DO-204AC)
Description
-55℃~+175℃ 1uA 376V 418V 5.7A@8/20us 600W 776V Bidirectional TVS DO-15(DO-204AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS