BZW06-273B R0G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZW06-273B R0G
JLCPCB Part #
C2445716
Package
DO-15(DO-204AC)
Description
-55℃~+175℃ 1uA 273V 304V 564V 600W 7.1A@8/20us Bidirectional TVS DO-15(DO-204AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS