BZW06-256B R0G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZW06-256B R0G
JLCPCB Part #
C2445718
Package
DO-15(DO-204AC)
Description
-55℃~+175℃ 1uA 256V 285V 529V 600W 7.6A@8/20us Bidirectional TVS DO-15(DO-204AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS