BZW06-342H
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZW06-342H
JLCPCB Part #
C19851084
Package
DO-204AC(DO-15)
Description
-55℃~+175℃ 1.3A@10/1000us 1uA 342V 420V 548V 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-204AC(DO-15) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS