BZW06-256H
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZW06-256H
JLCPCB Part #
C19851070
Package
DO-204AC(DO-15)
Description
-55℃~+175℃ 1.6A@8/20us 1uA 256V 315V 529V 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-204AC(DO-15) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS