BZW06-188BH
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZW06-188BH
JLCPCB Part #
C19851059
Package
DO-204AC(DO-15)
Description
-55℃~+175℃ 10.3A@8/20us 188V 1uA 220V 388V 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-204AC(DO-15) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS