BZV55C5V6 L1G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZV55C5V6 L1G
JLCPCB Part #
C486150
Package
MiniMELF
Description
-65℃~+175℃ 1 Independent 100nA 25Ω 450Ω 5.2V~6V 5.6V 500mW MiniMELF Zener Diodes ROHS