BZV55B2V7 L0G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZV55B2V7 L0G
JLCPCB Part #
C17646777
Package
DO-213AC(MiniMELF)
Description
10uA@1V 2.7V 500mW 85Ω DO-213AC(MiniMELF) Zener Diodes ROHS