BZT55C8V2 L0G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZT55C8V2 L0G
JLCPCB Part #
C5566317
Package
DO-213AC(MiniMELF)
Description
-65℃~+175℃ 1 Independent 100nA@6.2V 500mW 50Ω 7.7V~8.7V 7Ω 8.2V ±5% DO-213AC(MiniMELF) Zener Diodes ROHS