BZT55C5V1 L0G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZT55C5V1 L0G
JLCPCB Part #
C6136483
Package
DO-213AC(MiniMELF)
Description
100nA@1V 35Ω 5.1V 500mW DO-213AC(MiniMELF) Zener Diodes ROHS