BZT55C39 L0G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZT55C39 L0G
JLCPCB Part #
C7093691
Package
DO-213AC(MiniMELF)
Description
-65℃~+175℃ 1 Independent 100nA@28V 37V~41V 39V 500mW 500Ω 90Ω ±5% DO-213AC(MiniMELF) Zener Diodes ROHS