BZT55C16 L0G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZT55C16 L0G
JLCPCB Part #
C6474572
Package
DO-213AC(MiniMELF)
Description
100nA@12V 16V 40Ω 500mW DO-213AC(MiniMELF) Zener Diodes ROHS