BZT55B33 L0G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZT55B33 L0G
JLCPCB Part #
C6474556
Package
DO-213AC(MiniMELF)
Description
100nA@24V 33V 500mW 80Ω DO-213AC(MiniMELF) Zener Diodes ROHS