BZT55B12 L0G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZT55B12 L0G
JLCPCB Part #
C6136460
Package
DO-213AC(MiniMELF)
Description
100nA@9.1V 12V 20Ω 500mW DO-213AC(MiniMELF) Zener Diodes ROHS