BZT52C6V8S RRG
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZT52C6V8S RRG
JLCPCB Part #
C5583592
Package
SOD-323F
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 1.8uA@4V 15Ω 200mW 6.46V~7.14V 6.8V 75Ω ±5% SOD-323F Zener Diodes ROHS