BZT52C5V6-G RHG
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZT52C5V6-G RHG
JLCPCB Part #
C5566203
Package
SOD-123
Description
1 Independent 1uA@2V 350mW 400Ω 40Ω 5.2V~6V 5.6V ±5% SOD-123 Zener Diodes ROHS