BZT52C5V6 RHG
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZT52C5V6 RHG
JLCPCB Part #
C5566200
Package
SOD-123F
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 376Ω 40Ω 5.32V~5.88V 5.6V 500mW 900nA@2V ±5% SOD-123F Zener Diodes ROHS