BZT52C5V1 RHG
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZT52C5V1 RHG
JLCPCB Part #
C486139
Package
SOD-123F
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 1.8uA@2V 4.85V~5.36V 5.1V 500mW 60Ω SOD-123F Zener Diodes ROHS