BZT52C27S RRG
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZT52C27S RRG
JLCPCB Part #
C485494
Package
SOD-323F
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 200mW 25.65V~28.35V 27V 45nA@18.9V 80Ω SOD-323F Zener Diodes ROHS